Pigmentové skvrny

Převratná novinka v jejich řešení

Problematika pigmentových skvrn se v posledních letech stává jedním z největších témat na poli kosmetického průmyslu. Už dávno totiž neplatí teorie, že nevzhledné tmavé skvrnky v obličeji se týkají pouze starších žen, stále více přibývá také mladších ročníků, které vyhledávají různá řešení v podobě kosmetických přípravků nebo i invazivnějších zákroků ve snaze zredukovat a vymazat tmavé skvrny a fleky v obličeji a docílit tak krásné zářivé pleti s jednotným barevným tónem.

Patříte také mezi ně? Tak než se rozhodnete přistoupit k nějaké drastičtější metodě, zkuste dát své pleti ještě šanci a sáhnout po takových přípravcích, které si dokáží s tímto problémem poradit. Nebudeme vám nic nalhávat, v tomto případě snad platí víc než kdykoli jindy, že nejdůležitější je zkrátka prevence, ale i když se snažíte svoji pleť jakkoli uchránit před slunečním zářením a nepříznivými vlivy vnějšího prostředí, někdy ani to neznamená zcela stoprocentní jistotu, že se vám nějaká ta skvrna na pleti neobjeví.

Pigmentové skvrny se nevyhýbají ani mladším ženám

Naše pleť obsahuje buňky tzv. melanocyty, které při vystavení slunečnímu záření produkují barvivo (melanin), jež způsobuje hnědé zbarvení pleti a přirozené opálení. Je pravdou, že u mladé pleti fungují melanocyty velmi dobře a pokožka je tak schopna se velmi dobře opalovat bez větších problémů nebo vzniku nevzhledných pigmentací. S postupem času se ale jejich schopnost tvořit melanin zhoršuje, což je dáno do velké míry také jejich omezenou životností. Tady ale nastává onen kámen úrazu. Tento proces se výrazně zhoršuje právě nadměrným opalováním, nedostatečnou ochranou pokožky, ale také celkovým životním stylem a množstvím volných radikálů. Záleží tedy především na tom, v jaké kondici vaše pleť je a ne na tom, kolik je jí roků. Oslabené nebo poškozené melanocyty poté produkují špatný poměr melaninu a tak dochází ke vzniku pigmentových skvrn.

Různé ingredience, různý účinek

Na redukci a zesvětlení pigmentových skvrn se v kosmetických přípravcích využívá hned několika různých ingrediencí. Mezi nejčastější patří vitamin C, AHA kyseliny, retinol, kyselina kojová, ale i další přírodní varianty jako například výtažek z červených mořských řas. Nejlepším řešením se zdá být kombinace hned několika z nich, ale rozhodně by vám neměl chybět produkt s takovou účinnou látkou, která přímo zlepšuje stav melanocytů. Přesně takovou je kyselina diglukosyl-gallová, která je obsažena i v naší nejnovější linii péče o pleť Luna Bright. Konkrétně ji najdete v Koncentrovaném rozjasňujícím séru a v Ultra-hydratačním rozjasňujícím hydrogelu.

Je kyselina diglukosyl-gallová opravdu tak účinná?

Na jejím obrovském účinku má zásadní podíl přirozený mikrobiom naší pleti (soubor bakterií, které se přirozené na naší pleti vyskytují). Kožní mikrobiom totiž neustále komunikuje s hlubšími vrstvami pokožky a dokáže tak stimulovat různé fyziologické procesy v naší pleti. Nedávné studie potvrdily, že právě tento soubor bakterií dokáže aktivovat specifické kosmetické ingredience na biologicky aktivní složky. Jednou z nich je právě patentovaná kyselina diglukosyl-gallová, známá také pod zkratkou THBG, jež je při kontaktu s pokožkou částečně přeměněna na formu THBATyto dvě látky pak společně synergicky působí až na sedmi různých úrovních! Nejenže pomáhají zesvětlit tmavé pigmentové skvrny, redukují rozšířené póry, zabraňují vzniku volných radikálů, působí jako silné antioxidanty (až 4x účinnější než vitamín C), mají protizánětlivý efekt a chrání DNA buněk před UV zářením, ale především působí právě na úrovní melanocytů a zabraňují nadprodukci melaninu (až 60x účinnější než kyselina kojová).

Hledáte-li tedy ucelené a účinné řešení na redukci pigmentových skvrn a sjednocení barevného tónu pleti, není nic lepšího než vyzkoušet novinku v podobě řady Luna Bright. Kompletní rituál péče o pleť s výběrem těch nejlepších ingrediencí včetně již zmíněné kyseliny diglukosyl-gallové, ale i exkluzivního komplexu mateří kašičky ve formě RJx, ovocnými kyselinami nebo výtažkem z červených mořských řas, vám odhalí krásnou a zářivou pleť. Můžete se tak zařadit mezi 98% žen, které již po 4 týdnech používání deklarovalo zesvětlení hyperpigmentací, sjednocení barevného tónu pleti a dramaticky zlepšený, mladistvý vzhled pleti.