Zlato v kosmetice - Mýty a pravda

V průběhu dějin se stalo zlato především znakem moci a bohatství. A upřímně řečeno, ani v dnešní době ze své magické přitažlivosti nic neztratilo. Tento zářivý ušlechtilý kov má jedinečné vlastnosti, které nebyly dosud nijak, ani s využitím nejmodernějších technologií, překonány a nahrazeny. Říkáte si, jak může tenhle vzácný zlatý kov fungovat v kosmetice a jak působí na pleti? Není to žádný výstřelek moderní doby! Vždyť zlato a pomyslné věčné mládí spolu souvisí už od nepaměti.

Zlato jako elixír mládí

Zlato bylo hojně využíváno už od dob antiky, ať už jako ozdobný pigment nebo jako látka s hojivými a léčivými účinky. Staří bohatí Římané používali drobné plátky zlata k ozdobení věnců na hlavě a Peršané pomocí zlatavého prášku zdobili například řasy nebo tváře. Už v této době byly ale známé účinky zlata na rozjasnění a ochlazení pleti nebo jeho pozitivní efekt pro předcházení zánětům. Staří Egypťané využívali zlato k léčbě různých onemocnění a používali ho také k výrobě rozličných elixírů mládí nebo směsí k očištění těla a mysli. Věřili, že zlato je zdrojem síly a energie. Svým leskem jim připomínalo slunce, které bylo v dávných dobách považováno za zdroj života a byla mu připisována božská moc.

Na pleť zlato spoustu pozitivních účinků. Jaké to jsou?  

V dnešní době se zlato využívá v kosmetickém průmyslu stále více a jeho účinky jsou podložené již řadou výzkumů. Zlato má skutečně mnoho blahodárných účinků na naši pleť. Mezi jeho nejvýznamnější vlastnosti v kosmetických přípravcích patří jeho schopnost regenerace pleti a její oživení. Má výrazné antioxidační účinky, odvádí toxiny a čistí pokožku, ale také působí na stimulaci buněčné aktivity a napomáhá její obnově. Co ocení rozhodně každá žena je, že zlato má výraznou schopnost zabraňovat stárnutí pleti a podporuje tvorbu kolagenu. Má také vysokou schopnost vázat na sebe vlhkost, a to v množství až 300násobku vlastní hmotnosti, tudíž zajišťuje pleti potřebnou hydrataci. Kromě již zmíněných vlastností zlepšuje zlato mikrocirkulaci krve, což zajišťuje lepší přísun živin do hlubších vrstev a tím pádem má velmi pozitivní vliv na celkové omlazení pokožky. Díky své schopnosti lámat světlo působí také pleť ošetřená zlatem zdravěji, mladistvěji a má mnohem zářivější a jasnější vzhled.

Pro koho je péče se zlatem nejvhodnější? 

Všestranné účinky zlata ocení především zralá pleť, která potřebuje zpevnit, zregenerovat, zabránit vzniku pigmentových skvrn, zredukovat viditelné vrásky a posílit cévní stěny drobných kapilár.

Chcete si dopřát opravdu luxusní péči a vyzkoušet účinky zlata doslova na vlastní kůži? Pak vyzkoušejte přípravky z řady Gold Dynamics. Obsažený biologický ferment zlata v kombinaci s dalšími rostlinnými výtažky a inovativními komplexy účinných ingrediencí zlepšuje vzhled pokožky, obnovuje pružnost a pevnost, minimalizuje hluboké linky a vrásky, potlačuje barevné změny kůže, zvyšuje hydrataci a podílí se na mladistvém a zářivém vzhledu pleti.